turkishenglish

SÖZLEŞME ŞARTLARI

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ : 21 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık yerli veya Türkiye`de geçerli yabancı sürücü belgesine sahip herkes oto kiralama hizmetinden yararlanabilir.

KİRALAMA SÜRESİ : En az 1 gün ( 24 saat )`tir. Daha kısa süreli kiralamalarda günlük fiyat uygulanır.

KİRALAMA VE FİYAT : Araçlarımızda günlük 250 km limit vardır. Kat edilen kilometre için km başı 50 krş ücret alınır. Bir ay ve daha uzun süreli kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Her iki kiralama türünde de yağ değiştirme, bakım ve üçüncü şahıslara karşı sigorta garantisi ( Yasal poliçe sınırları içinde ) kira ücretine dahildir. Yakıt giderleri kiralayan tarafından ödenir.

ÖDEME : Ödeme nakit veya kredi kartıyla yapılabilir. Kredi kartı sahiplerinden ön ödeme koşulu aranmaz. Kiralama süresi en az 24 saat olup, gecikme halinde, her ek saat için uygulanan ücretin 1 / 3`ü, gecikme 3 saati geçtiği taktirde ise tam gün ücreti alınır.

SİGORTA VE EK SÜRÜCÜ : Araçlarda hasar olması durumunda kiralayan araç kaza dolayısı ile meydana gelen tüm masrafları ödemekle yükümlüdür. Bu sorumluluk kira poliçesinde yazan ilgili sigortaların kabulü ve satın alınması ile ortadan kalkar. Ancak aracın alkollü uyuşturucu altında, kiracının kazada kusurlu olması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 48 saat içinde aracın ve gerekli raporların ANGEL CAR RENTAL ofisine ulaştırılmaması halinde kiracının sorumluluğu devam eder. Araç kasko ücretinin ödenmemesi ve kiralanan aracın çalınması durumunda; araç 45 gün içinde bulunduğu taktirde, kiracı, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, bulunamadığı taktirde aracın o günkü anahtar teslim resmi satış bedelini öder. Ancak hırsızlıkla ilgili bu sigortanın geçerli olabilmesi için hırsızlık olayıyla ilgili karakol zaptının, aracın anahtar ve ruhsatının 24 saat içinde ANGEL RENT A CAR bürosuna teslim edilmiş olması gerekir.Aracı kiralayan dışında bir kişinin kullanabilmesi için, gerekli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılmış olması gerekir. Bu kurala uyulmadığı taktirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracının hasır sorumluluğu devam eder.

TRAFİK CEZALARI : Trafik cezaları aracı kiralayan müşteriye aittir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama sürecine eklenir.

DİKKAT!! Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis ve jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi / manevi kayıplarla beraber sorumlu olacaktır.